Ozan Sari

1989da Bursada doğdu. Müziğe dört yaşında babasından aldığı bağlama dersleriyle başladı. On bir yaşında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak keman çalışmalarına başladı. Konservatuvardaki eğitiminin ikinci yılında CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) eğitim projesi kapsamında Cihat Aşkınla çalışma fırsatı buldu. Eğitimi boyunca Gilles Apap, Alexander Markov, Albert Markov ve Lucas David gibi dünyaca ünlü solistlerle kısa süreli çalışmalar yapan Sari 2010 yılında konservatuvardan J. Brahms’ın Keman Konçertosunu çalarak Birincilik” derecesiyle mezun oldu ve aynı yıl mezun olduğu konservatuvarın yüksek lisans programına kabul edildi. Bir yıl boyunca A.Ü. Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Doç. Şenol Aydınla çalıştı.

         Katıldığı masterclasslar ve çalıştığı solistler: CAKA Bursa Kış Okulu: Suna Kan, Cihat Aşkın ve Hakan Şensoy (Şubat 2012), Salzburg Mozarteum Summer Academy: Dora Schwarzberg (Ağustos 2012), Caka Dubrovnik Kış Okulu: Cihat Aşkın, Ani Schnarch, Hakan Şensoy, Şenol Aydın ve Sevil Ulucan (Ocak 2013), Crans Montana Classics: Cihat Aşkın, Sholomo Mintz, Victor Danchenko ve Zakhar Bron (Ağustos 2013).

         2012 Haziran ayında Razgrad Filarmoni Orkestrası’nın davetiyle Bulgaristan’da Wolfgang Amadeus Mozart’ın La Majör Keman Konçertosunu çaldı.  2013 yılında Tunusta düzenlenenYoung Talent Festival”e davet edilerek Türk bestecilerinin eserlerinden oluşan bir resital verdi. 2014 yılında Cihat Aşkın öncülüğünde Bursa Brahms Projesi Konserlerinde yer aldı. Bu konserler kapsamında ülkemizin önde gelen sanatçılarıyla birlikte dört konser verdi. Şubat 2015te Hakan Şensoyun yönetimindeki Karşıyaka Oda Orkestrası eşliğinde Sarasatenin Zigeunerweisenve Corellinin La Folia” eserlerini seslendirdi.

         Türkiyenin yanı sıra Hırvatistan, Bosna Hersek, Avusturya, İsviçre, Bulgaristan ve Tunusta solo konserler veren sanatçı B.U.Ü. Devlet Konservatuvarı’ndaki görevinin yanı sıra solo ve oda müziği konser kariyerine devam etmektedir.