Feza Tüzer Gökmen

Ankara Devlet konservatuvarı viyola bölümünden Jules Higny ve Betil Başeğmezler’in öğrencisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına giren sanatçı daha sonra İtalyan hükümetinin verdiği bursla Roma Santa Cecilia konservatuvarında Bruno Giuranna ile viyola Guido Mozzato ile iki yıl boyunca oda müziği çalışarak ön lisans diploması aldı. Daha sonra Siena, Chigiana müzik akademisinde Riccardo  Brengola’nın oda müziği sınıfından liyakat diploması alarak mezun oldu.

      Türkiye’ye dönüşünde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasındaki görevine devam eden Feza Gökmen, birçok resital ve orkestra eşliğinde solist olarak konserler yapmıştır. 1985-2004 yılları arasında Kurucu üyesi olduğu Anadolu Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ile Avrupa’da Paris, Reggio Emilia, Bern, Düsseldorf, Karlsruhe, Stutgart, Frankfurt, Brüksel,

Astana, Bişkek, Taşkent, Aşkabat, Lefkoşa, Tokyo, Kahire, Amman, Şam, Halep ve  yurt içinde bir çok kentte sayısız oda müziği konserleri yaptı, CD kayıtları ve radyo programları gerçekleştirdi.

      1983 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında ve  Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde viyola ve oda müziği eğitimleri veren Feza Gökmen, bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında bir çok ustalık sınıfında dersler vermiştir. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında viyola öğretmenliğini sürdürmektedir.