CAKA 2022 ULUSLARARASI AYVALIK YAZ AKADEMİSİ

GENEL BİLGİ FORMU

 1. CAKA 2022 Uluslararası Yaz Akademisi Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Cunda Adası’nda gerçekleştirilecektir.
 2. Tarihler: Yaz Akademisi 20 Ağustos 2022 Cumartesi günü katılımcıların Cunda’ya varmasıyla başlayacak ve 28 Ağustos 2022 Pazar günü katılımcıların ayrılmasıyla sona erecektir.
 3. Cunda Adası Türkiye’nin Ege denizinde bulunan 4. Büyük adasıdır. Deniz turizmine açık olan ada Türkiye’den ve Midilli’den günlük turist akışıyla ekonomisini canlı tutmaktadır. Son derece güzel tarihi evleriyle, sahil kısmındaki balık lokantalarıyla ünlü olan Cunda adasında aynı zamanda kiliseler, manastır, camii ve tarihi değirmen gibi özellikleriyle turistlerin ilgisini çeken mekanlar da mevcuttur. Cunda’da ağustos ayı deniz suyunun ortalama 23 derece olmasıyla oldukça sıcak ve nemlidir.
 4. Alanlar: CAKA 2022 Uluslararası Yaz Akademisi Keman, Viyola, Viyolonsel ve Piyano alanlarında yapılacaktır.
 5. Eğitim Mekânı: Yaz Akademisinin tüm eğitimleri Ayvalık Sebahat-Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi’nde yapılacaktır.
 6. Konaklama: Yaz akademisine katılan öğrenciler Balıkesir, Ayvalık, Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde misafir edileceklerdir. Otel ücreti ve kurs ücretine dahildir. Adres: 15 Eylül caddesi No.8 https://www.uygulamaotel.com/2018/06/cunda-uygulama-oteli-ayvalik-balikesir.html
 1. Yemekler: Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri otelde verilecektir. Öğle yemekleri okul yemekhanesinde verilecektir. Üç öğün yemek kurs ücretine dahildir.
 2. Dış Ulaşım: Cunda Adası, Ayvalık ilçesine bağlı bir adadır. Ancak adaya köprü ile karayolu bağlantısı mevcuttur. Ayvalık ilçesinden Cunda’ya karayolu ile ulaşım ortalama 1-2 dk, tutmaktadır. Bunun yanı sıra deniz ulaşımı da mevcuttur. Tüm öğretmenler ve öğrenciler Cunda’ya kendi imkanları ile seyahat edeceklerdir.
 3. İç Ulaşım: Uygulama oteli ile Güzel Sanatlar Lisesi arasında Sabah ve Akşam olmak üzere 2 adetservis sağlanacaktır. Sabah servisi öğrenci ve öğretmenler için her gün saat 09:00 da GİDİŞ, Akşam servisi ise her gün saat 18:00 DÖNÜŞ olmak üzere planlanmıştır.
 4. Çalışma mekanları: Ayvalık Sebahat-Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi’nde her öğretmen için bir çalışma dersliği bulunacaktır. Aynı zamanda masterclass ve konserler için de bir adet Çok Amaçlı Salon kullanılacaktır. Her sınıfta en az bir adet nota sehpası mevcuttur. https://ayvalikgsl.meb.k12.tr/10/02/761633/okulumuz_hakkinda.html
 5. Piyano: Ayvalık Güzel Sanatlar Lisesi’nde akortları yapılmış sekiz (8) adet akustik piyano mevcut olup bu piyanolar masterclasslar, konserler ve piyano dersleri için kullanılacaktır. İhtiyaç olduğu durumlarda Piyano dersleri ve konserler için dijital piyanolar da kullanılabilecektir.
 6. Dijital kütüphane: Tüm katılımcılar kurs süresince çalışacakları veya masterclasslarda, konserlerde çalacakları eserleri solo ve eşlik partileri de dahil olmak üzere 31 Temmuz 2022 tarihine kadar info@askinacademia.com adresine dijital formatta PDF olarak göndermekle yükümlü olacaklardır. Bu notalar bir dijital kütüphanede toplanacak ve çalışmalar için kullanılacaktır.
 7. Eğitmenler: Yaz akademisine 4 yurt dışı ve 11 yurt içi olmak üzere toplam 15 eğitimci-usta müzisyen katılacaktır. Yaz Akademisine katılacak olan eğitimciler Keman alanında Ani Schnarch, Can Özhan, Ceylan Kabakçı, Cihat Aşkın, Gonca Bilget, Itzhak Rashkovsky, Ozan Sari, Sevil Ulucan Weinstein, Piyano alanında Alexander Mekaev, Çağdaş Özkan, Gökhan Aybulus, Kimball Gallagher, Viyola alanında Beste Tıknaz Modiri, Viyolonsel alanında ise Dilbağ Tokay ve Musa Eren İşkodralı’dan oluşmaktadır.
 8. Aktif öğrenciler: Yaz akademisine katılan her aktif öğrenci yaz akademisi süresince 3 bireysel ders, bir masterclass ve en az bir konsere katılacaktır. Bunun yanı sıra Masterclasslar tüm aktif ve pasif katılımcıların izlemesine açık olacaktır. Çalışma programı dışında turistik ve dinlenme amacıyla bazı etkinliklerde programa ilave edilecektir. Aktif öğrenciler için tam zamanlı ücret alınacaktır.
 9. Pasif öğrenciler: Yaz akademisine katılan pasif öğrenciler bireysel derslere katılamayacaklar, ancak Masterclassları, konserleri ve diğer eğitim etkinliklerini dinleyebilecekler, soru sorabilecekler, mesleki uygulama alanına girmeyen her türlü etkinliğe dahil olabileceklerdir. Pasif öğrencilerin yemek konaklama ücretleri kendilerine aittir.
 10. Ön eleme: Yaz akademisine katılım belirli kontenjanla sınırlıdır. Bu çerçevede katılımcılar Ön Eleme’ye tabi tutulacaklardır. Ön eleme şartında ise her katılımcının kendisi için uygun gördüğü bir performans linkini akademi sekretaryasına yollaması yeterli olacaktır. Bu video ile birlikte nüfus kâğıdı ön-arka fotokopisi, 18 yaşından küçük ise velisinin imzalı muvafakatnamesini belirten mektup gerekmektedir. Ön eleme için gönderilerin en geç 30 Haziran 2022 tarihinde sekretaryaya ulaşmış olması gerekmektedir. Ön eleme için ön kayıt ücreti alınacaktır. Ön kayıt ücreti alınan katılımcıların kontenjan önceliği olacaktır.
 11. İletişim ve Duyurular: CAKA 2022 Uluslararası Yaz Akademisi internet iletişim adresi: askinacademia.com Yaz akademisi duyuruları 30 Mayıs 2022 tarihinde ilan edilen şartname ile başlayacak ve www.askinacademia.com adresinden ve de caka.kultur instagram sosyal medya hesaplarımızdan sürekli güncellenerek akışa sunulacaktır.
 12. Kayıt kabul: Ön elemeyi geçen adaylar 1-31 Temmuz arası kesin kayıt yaptıracaklardır. Kesin kayıt sürecinde ön elemeyi kaçıran adaylar için de kesin kayıt imkânı mevcut olacaktır. Ancak bu adaylar için kontenjan önceliği olmayacaktır. Kursa katılım listesi 1 Ağustos 2022 tarihinde açıklanacak ve ilan edilecektir. Kesin kayıt ile kursa kabul edilen katılımcılara QR kod ile bir kurs kimlik belgesi gönderilecektir. (Veya dijital bir kurumsal kimlik kartı gönderilecektir.) Aynı zamanda bu QR kodunda kurs için faydalı bilgiler kitapçığını da indirebilirsiniz.
 13. Ön reklam çalışmaları: 27 Mayıs ile 30 Haziran tarihleri arasında sosyal medya ve basın kanallarında CAKA 2022 Uluslararası Yaz Akademisi ön tanıtım çalışmaları yer alacaktır. Akademiye katılmayı kabul etmiş veya başvurmuş olan her öğrenci karşılıklı etik kurallar çerçevesinde bu çalışmalara katılabilecektir.
 14. Yaz Akademisi iletişim çalışmaları: Yaz Akademisi süresince halka iletişim çalışmaları en ileri şekilde sağlanarak öğretmenlerin, öğrencilerin ve diğer katılımcıların etkinlikleri etik kurallar çerçevesinde kamuoyu ile paylaşılabilecektir. Katılımı kabul etmiş olan herkes bu kuralları da kabul etmiş sayılır.
 15. Destekçiler: BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, Cihat Aşkın, Aşkın Academia, Ayvalık Sebahat-Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi Müdürlüğü.
 16. Dış etkinlikler: Meydan konserleri, Salon Konserleri, Balıkesir Belediyesi Konserleri.

BİLGİ İÇİN
info(@)Askinacademia.com
adresine mail atınız. 

CALF 2022 INTERNATIONAL AYVALIK SUMMER ACADEMY

REGULATIONS

1. CAKA 2022 International Summer Academy will be held on Cunda Island in BalIkesir’s Ayvalık district.
2. Dates: The Summer Academy will start with the arrival of the participants in Cunda on Saturday, August 20, 2022 and will end on Sunday, August 28, 2022, with the departure of the participants.
3. Cunda Island is the 4th largest island of Turkey in the Aegean Sea. The island, which is open to sea tourism, keeps its economy alive with the daily tourist flow from Turkey and Lesbos (Midilli) Island.Cunda Island, which is famous for its extremely beautiful historical houses and fish restaurants on the coast, also has places that attract tourists with its features such as churches, monasteries, mosques and historical mills. August in Cunda is quite hot and humid, with an average of 23 degrees of sea water.
4. Instruments: CAKA 2022 International Summer Academy will be held in the fields of Violin, Viola, Cello and Piano.
5. Class Venues: All the classes of the Summer Academy will be held at Ayvalık Sebahat-Cihan Şişman Fine Arts High School”.
6. Accommodation: Students, participating in the summer academy will be hosted at the Balıkesir, Ayvalık, Cunda Vocational and Technical Anatolian High School Practice Hotel. Accommodation is included in the course fee.

Address: Mithatpaşa Mah. 15 Eylül Cad. 1. Sokak, No.8, Ayvalık, Balıkesir https://www.uygulamaotel.com/2018/06/cunda-uygulama-oteli-ayvalik-balikesir.html

7. Meals: Breakfast and dinner will be served at the hotel. Lunch will be served in the school cafeteria. Three meals a day are included in the course fee.
8. External Transportation: Cunda Islandis an island, connected to Ayvalık county, however, there is a road connection between the island and Ayvalık by a bridge. It takes an average of 1-2 minutes to reach Cunda from Ayvalık by road. In addition, sea transportation is also available. All teachers and students will travel to Cunda by their own means.
9. Internal Transportation: There will be 2shuttles between the Hotel and the Fine Arts High School, one in the morning and one in the late afternoon. Morning service is scheduled for students and teachers at 09:00 am every day, and the late afternoon service is planned at 18:00 pm every day.
10. Classrooms: There will be a study /classroom for each teacher in Ayvalık Sebahat-Cihan Şişman Fine Arts High School. A Multi-Purpose Hall will also be used for masterclasses and concerts. Each classroom has at least one music stand. https://ayvalikgsl.meb.k12.tr/10/02/761633/okulimiz_hakkinda.html
11. Piano: There are eight (8) tuned acoustic pianos in Ayvalık Fine Arts High School,and these pianos will be used for masterclasses, concerts and piano lessons. When necessary, digital pianos can also be used for piano lessons and concerts.
12. Digital library: All participants are obliged to send the works that they will study during the course or play in masterclasses, concerts, including solo and accompaniment parties, to info@askinacademia.com in digital format until 31 July 2022. These notes will be collected in a digital library and used for studies.
13. Professors: A total of 15 professors, 4 of which are from abroad and 11 from Turkey, will attend the summer academy. Professors who will attend the Summer Academy are:

Violin: Ani Schnarch, Can Özhan, Ceylan Kabakçı, Cihat Aşkın, Gonca Bilget, Itzhak Rashkovsky, Ozan Sari, Sevil Ulucan Weinstein. Piano: Alexander Mekaev, Çağdaş Özkan, Gökhan Aybulus, Kimball Gallagher. Viola: Beste Tıknaz Modiri Cello: Dilbağ Tokay and Musa Eren İşkodralı.

14. Active students: Every active student participating in the summer academy will attend 3 individual lessons, one masterclass and at least one concert during the summer academy. In addition, Masterclasses will be open to all active and passive participants. Apart from the work program, some activities will be added to the program for touristic and recreational purposes. Full fee will be charged from all the active students.

15.
Passive students:
Passive students participating in the summer academy will not be able to attend individual classes, but they will be able to listen to Masterclasses, concerts and other educational activities, ask questions, and participate in any activities that do not fall within the field of professional practice.
16. Pre-selection: Participation in the summer academy is limited to a certain number of places. In this framework, all participants will be subjected to Pre-Selection. It will be sufficient for each participant to send a performance link that he/she deems appropriate to the academy secretariat for the pre-selection. Along with this video, a copy of the front and back of the identity card, and if under the age of 18, a signed consent letter of the parents are also required. Submissions for the pre-selection, must reach the secretariat by 30 June 2022 at the latest. A pre-registration fee will be charged for the pre-selection. Participants with pre-registration fee will have quota priority.
17. Communication and Announcements:CAKA 2022 International Summer Academy internet contact address is: www.askinacademia.com

Summer academy announcements will start on May 27, 2022 and will be updated continuously on www.askinacademia.comand our caka.kultur instagram social media accounts will be streamed.

18. Final acceptance of registration:Candidates who pass the pre-selection will make final registration between July 1-31. Final registration will also be available for candidates who miss the pre-selection during the final registration process. However, quota will not be a priority for these candidates. The course participation list in full will be announced on 1 August 2022. A course ID document with a QR code will be sent to the participants who are accepted to the course (Or a digital corporate identity card will be sent.) You can also download the information booklet for the course with this QR code.
19. Pre-advertisement: Between 27 May and 30 June, there will be pre-promotional activities for the CAKA 2022 International Summer Academy on social media and press channels. Every student who has accepted or applied to join the academy will be able to participate in these activitieswithin the framework of mutual ethical rules.
20. Summer Academy communication activities: During the Summer Academy, public communication activities will be provided in the most advanced way, and the activities of teachers, students and other participants will be shared with the public within the framework of ethical rules. Anyone who accepts participation is deemed to have accepted these rules.
21. Sponsors: BALIKESIR METROPOLITAN MUNICIPALITY, Cihat Aşkın, Aşkın Academia, The Directorate of Ayvalık Sebahat-Cihan Şişman Fine Arts High School.
22. Outdoor events: outdoor concerts, Indoor concerts, Balikesir Municipality Concerts.

FOR INFORMATION
info(@)Askinacademia.com
send an e-mail to the address.